Jste zde

Domů

Změna ve vystavování krycích listů

Od 1.1.2016 se vracíme k systému, který léta fungoval a v jiných klubech dosud funguje a to k vystavování krycích listů poradcem chovu.

Nejpozději 3 týdny před plánovaným krytím zašlete žádanku o vystavení krycího listu svému poradci chovu, a to e-mailem nebo poštou. Formulář najdete na webu na odkazu Dokumenty ke stažení. Poradce chovu Vám opět mailem nebo poštou zašle krycí list pro fenu i pro psa. Ostatní dokumenty potřebné k zápisu štěňat zůstanou ke stažení na webu. Podrobný postup najdete na záložce „O chovu“.

Chovatelé jorků si až do 31.12.2015 mohou stáhnout očíslovaný krycí list z webových stránek klubu. Tento krycí list má platnost do konce roku 2016. Od 1.1.2016 krycí listy již stáhnout nepůjdou.

A jaké důvody nás k tomuto kroku vedou?

Většina chovatelů si rychle přivykla na nový systém a přitom dále dodržuje zažitá pravidla – stahují si KL před krytím, hlásí datum krytí a jméno krycího psa, hlásí narození štěňat, a když si něčím nejsou jistí, zavolají nebo napíší mail a domluví se se svým poradcem.

Bohužel je zde i druhá skupina chovatelů, kteří si nestahují očíslované krycí listy a spoléhají na svého poradce, že za ně číslo vygeneruje a doplní, nebo si krycí listy stáhnou až v okamžiku, kdy dávají dohromady doklady nutné pro zápis vrhu. Pokud fena nezabřezne nebo se narodí mrtvá štěňata, krycí listy si vůbec nestáhnou. Poradci mají velmi neúplný přehled, která fena je nakrytá a v jaké chovatelské stanici jsou zrovna štěňata.

Ještě horší je situace u bostonů, kde si neočíslovaný krycí list může stáhnout prakticky kdokoli.

Věřím, že návrat k vystavování krycích listů poradci chovu, není krokem zpět, ale cestou k vytváření podmínek a všestranné péče o udržení a rozšiřování čistokrevného chovu plemene yorkshire terrier a boston terrier a na zvyšování úrovně chovu a jeho čistoty, což je posláním našeho klubu.

Jana Zemanová, hlavní poradce chovu YT

Přihlášení

Přihlašovací jméno je prijmeni.j (j=první písmeno jména) a heslem pro přihlášení je Vaše klubové číslo_PJ (iniciály, nejdřív příjmení a pak jméno).