Jste zde

Domů

Zpráva hlavního poradce chovu (YT)

Vážení přátelé,

Nejdříve pár čísel o chovu jorkširských teriérů. V roce 2014 bylo vystaveno 225 krycích listů a zapsáno 540 štěňat, v roce 2015 bylo vystaveno 295 krycích listů a zapsáno 558 štěňat, v roce 2016 bylo vystaveno 194 krycích listů a zapsáno 501 štěňat a v roce 2017 bylo vystaveno 225 krycích listů. Přesný počet zapsaných štěňat ještě neznáme, protože plemenná kniha za rok 2017 není dosud uzavřena.  Jak vidíte, počty se zásadně nemění a držíme si první místo mezi ostatními kluby chovatelů jorků co do počtu odchovaných štěňat. Na bonitacích, které náš klub pořádal,  bylo uchovněno v letech 2016 – 16 pejsků a 70 fen, v roce 2017 – 22 pejsků a 59 fen.

Stále narůstá počet chovatelů a majitelů fen, kteří mají zájem o krytí s pejsky, kteří mají oficiálně vyšetřené pately. Proto apeluji především na majitele chovných psů, nechce své psy vyšetřit a pošlete nám výsledky vyšetření, rádi tyto výsledky uveřejníme na klubových stránkách. Seznam veterinárních lékařů – specialistů  poskytujících toto vyšetření  najdete na našem webu nebo na webových stránkách Komory veterinárních lékařů. Naším společným cílem je odchovávat zdravá štěňata bez zdravotních problémů a genetických vad.

Na závěr malé upozornění. Veškeré platby ohledně krycích listů a štěňat posílejte na klubové číslo účtu, popř. na ekonomku klubu, v žádném případě je neposílejte mě složenkou, nebudu takové platby přijímat.   

Děkuji za pozornost.

Lenka Šafaříková, hlavní poradce chovu

Přihlášení

Přihlašovací jméno je prijmeni.j (j=první písmeno jména) a heslem pro přihlášení je Vaše klubové číslo_PJ (iniciály, nejdřív příjmení a pak jméno).